Důležité! Upozorňujeme na plánovanou odstávku všech našich služeb od 24. 5. 2024 od 14:00 do půlnoci 28. 5. 2024 z důvodu stěhování serverů. Budova OSA bude taktéž zavřená. Více informací zde.

x
Přihlaste svou jazzovou skladbu do soutěže v rámci Bohemia JazzFest 2022
15. března 2022

Přihlaste svou jazzovou skladbu do soutěže v rámci Bohemia JazzFest 2022

OSA ve spolupráci s Bohemia JazzFest vyhlašuje 13. ročník Soutěže o nejlepší jazzovou skladbu autora do 35 let.  Její výherce získá od OSA šek v hodnotě 40.000 Kč na svůj hudební rozvoj a novou tvorbu a také možnost představit vítěznou skladbu při slavnostním předávání v rámci festivalového večera v Praze.

Jak se do soutěže přihlásit

Přihlásit se můžete, pokud jste autor zastupovaný OSA a není Vám více než 35 let (v průběhu roku 2022 oslavíte 35. narozeniny nebo jste mladší). V případě, že splňujete tyto dvě podmínky, stačí poslat zvukovou nahrávku a notový zápis na e-mail sarka.jancikova@osa.cz, a to nejpozději do 18. června.

Do soutěže lze přihlásit až dvě autorské skladby. Představte si, že se vaše skladba hraje na plném Staroměstském náměstí po boku nejlepších českých i světových jazzmanů. Zdá se vám to jako nesplnitelný sen? Díky naší soutěži se může stát skutečností :-)

Hvězdy českého jazzu v porotě

O vítězné skladbě rozhoduje odborná pětičlenná porota složená z předních českých jazzových autorů. Každoročně v ní zasedá zakladatel a ředitel festivalu Rudy Linka a skladby hodnotí vždy také vítěz minulého ročníku. V tomto roce bude součástí poroty Nikol Bóková, která loni zvítězila se svojí skladbou Prometheus.

Festival s nezaměnitelnou atmosférou

Bohemia JazzFest pořádá světoznámý jazzový kytarista Rudy Linka už od roku 2005 a každoročně nabízí opravdu bohatý program. Jedná se dokonce o jeden z největších letních jazzových festivalů v Evropě. Díky partnerům je na něj vstup pro návštěvníky zdarma a probíhá nejen v Praze na Staroměstském náměstí, ale také v Brně, Plzni, Domažlicích, Liberci a dalších městech. Koncerty si tak poslechnete na nejkrásnějších českých náměstích, přičemž atmosféra bývá opravdu nádherná.