Důležité! Upozorňujeme na plánovanou odstávku všech našich služeb od 24. 5. 2024 od 14:00 do půlnoci 28. 5. 2024 z důvodu stěhování serverů. Budova OSA bude taktéž zavřená. Více informací zde.

x
Hudební ceny Žebřík odstartovaly. Výsledky budou vyhlášeny 13. března v Plzni
3. ledna 2020

Hudební ceny Žebřík odstartovaly. Výsledky budou vyhlášeny 13. března v Plzni

Hudební ceny Žebřík vkročily už do osmadvacátého roku své existence. Jejich výsledky, o nichž se bude rozhodovat v lednu a únoru na www.anketazebrik.cz, budou zveřejněny 13. března v plzeňském DEPU2015. Koncertně se představí Monkey Business, Mňága a Žďorp, Marpo & TroubleGang, Michal Prokop s Framus Five či John Wolfhooker.

Z lednového hlasování na stránkách Anketazebrik.cz vzejde pět nominovaných v každé z deseti kategorií. O konečných výsledcích se pak rozhodne ve druhém kole, které potrvá do 29. února. 

Finále Žebříku je na programu v pátek 13. března od 19 hodin v areálu DEPO2015 v Plzni. V průběhu šestihodinové show budou honorováni tři nejlepší interpreti nebo kapely v každé kategorii. Vítězové obdrží bronzové sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Ceremoniál bude zpestřen exkluzivními koncerty úřadujících vítězů ankety i dalších předních interpretů: „Jsme rádi, že po delší době na Žebříku zahrají Monkey Business, Marpo s TroubleGangem i Mňága a Žďorp, jejichž poslední alba patří k tomu nejlepšímu na naší scéně a koncerty těchto kapel bývají strhující. Velkou ctí pro nás bude rovněž hostit exkluzivní vystoupení Michala Prokop s legendárními Framus Five “, dodává ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec. 

Hlavním organizátorem je hudební magazín iREPORT. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojí do třídění odpadu. Partnery jsou Ochranný svaz autorský, Intergram, PMDP, Vodárna Plzeň, Jägermeister, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

Předprodej vstupenek za 490 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč probíhá na www.anketazebrik.cz/vstupenky


Mezi oceněnými minulého ročníku byli Vladimír Mišík,  Monkey Business, Mydy Rabycad, Hentai Corporation, Tomáš Klus, Marpo & TroubleGang, Lucie, Mandrage, Portless & Imodium, Kapitán Demo, Lucie, Barbora Poláková, Marek Ztracený, Thom Artway, Anna K, Ewa Farna, The Silver Spoons, Eliška Rusková, Czech It, Hrady CZ a filmy Dukla 61, Po čem muži touží a King Skate.

Více na www.anketazebrik.cz

Facebook Anketa Žebřík: https://www.facebook.com/anketazebrik/  

Událost Žebřík na Facebooku: https://www.facebook.com/events/574005153009645/

foto: Radka Chlupsová, Radim Hromádko, Jana Braunová