• 17. března 2022

    Koupil jsem si hudbu z hudební knihovny, můžu ji pouštět ve své provozovně?

    Jsou i zahraniční služby, které na první pohled nabízejí nechráněnou hudbu. Při bližším pročtení obchodních podmínek ovšem velmi často zjistíte, že toto pravidlo se týká pouze zahraničních území jako například USA nebo Austrálie. Dále se dočtete, že…
  • 12. října 2021

    Musím platit poplatek OSA, když v provozovně pouštím hudbu ze Spotify nebo YouTube?

    Krátká odpověď zní: ano. Internetové služby jako YouTube, Spotify, Apple Music, Deezer či TIDAL poskytují licenci svým posluchačům pouze pro osobní potřebu. Není přitom rozhodující, jestli používáte placenou nebo neplacenou verzi. Jakmile pouštíte…
  • 12. října 2021

    Proč autorům nestačí peníze z YouTube?

    Pokud na své provozovně (obchod, restaurace, kadeřnictví, fitness a podobně) pouštíte hudbu z YouTube nebo Spotify, musíte hradit jejich autorům tzv. autorské odměny prostřednictvím OSA. Možná vás napadlo, proč tomu tak je, když autoři už dostávají…
  • 29. dubna 2021

    Hudba na internetu. Jaké změny přinese novela autorského zákona?

    Přinášíme vám další téma ze seriálu k připravované novele autorského zákona. Do českého práva je nutné zahrnout evropskou směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu, obsahující velmi diskutovaný čl. 17. Cílem je primárně zajistit…
  • 8. dubna 2021

    Zveme Vás na webinář Hudba na online platformách

    Chcete se dozvědět, jak dneska funguje obchodní model pro autory hudby na internetu? Zajímá vás, jak OSA licencuje a následně vyplácí autorské odměny za užití vašich děl na YouTube, Spotify a jiných online službách a platformách? Patříte mezi…
  • 8. února 2021

    Zveme Vás na webinář Novela autorského zákona aneb co všechno je ve hře?!

    Zveme vás na webinář k chystané novele autorského zákona v rámci, kterého vám jasně a srozumitelně představíme plánované změny i potenciální hrozby. Buďte v obraze! Nastane důležitý boj o práva autorů a umělců na půdě Parlamentu ČR v souvislosti s…