Zprávy z OSA 2018-2019: 100 let Ochranného svazu autorského

Zprávy z OSA 2018-2019: 100 let Ochranného svazu autorského

Hudba je součástí našich životů od pradávna a její význam byl, je a bude pro historii lidstva veliký. V mnohých dějinných milnících dokonce hudba přímo měnila svět. Hudba je inspirující, povznášející, relaxační a vnáší do našich životů radost a naději. Dokáže zburcovat i uklidnit dav.

V Ochranném svazu autorském hudbu chráníme – hájíme její tvůrce. Jsme tu proto, aby měli autoři motivaci a jistotu, že jejich práce bude ohodnocena nejen potleskem, ale také spravedlivou odměnou. Rok 2019 je pro nás jubilejní – slavíme totiž 100 let od svého založení. Jsme hrdí, že se i přes jistá problematická období české historie podařilo udržet tuto organizaci ve správě samotných autorů, stejně jako tomu bylo při jeho založení. 

Politickým vlivům i „hejtům“ ze strany veřejnosti jsme bohužel vystaveni stále. Složitá cesta je stále před námi a to zejména na poli osvěty veřejnosti a poslanců. Především jim je zapotřebí stále vysvětlovat problematiku duševního vlastnictví a principy jeho ochrany v mezinárodním právu. Populističtí politici totiž rádi staví strategii k nahnání politických bodů na tématu zrušení autorských poplatků v jakékoliv formě.

Zprávy z OSA 2018-2019 přináší to nejdůležitější z naší činnosti za poslední rok – s čím jsme se potýkali, několik důležitých čísel, podpořené projekty a další zajímavé informace.   

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies