Zprávy z OSA 2018-2019: 100 let Ochranného svazu autorského
25. září 2019

Zprávy z OSA 2018-2019: 100 let Ochranného svazu autorského

Hudba je součástí našich životů od pradávna a její význam byl, je a bude pro historii lidstva veliký. V mnohých dějinných milnících dokonce hudba přímo měnila svět. Hudba je inspirující, povznášející, relaxační a vnáší do našich životů radost a naději. Dokáže zburcovat i uklidnit dav.

V Ochranném svazu autorském hudbu chráníme – hájíme její tvůrce. Jsme tu proto, aby měli autoři motivaci a jistotu, že jejich práce bude ohodnocena nejen potleskem, ale také spravedlivou odměnou. Rok 2019 je pro nás jubilejní – slavíme totiž 100 let od svého založení. Jsme hrdí, že se i přes jistá problematická období české historie podařilo udržet tuto organizaci ve správě samotných autorů, stejně jako tomu bylo při jeho založení. 

Politickým vlivům i „hejtům“ ze strany veřejnosti jsme bohužel vystaveni stále. Složitá cesta je stále před námi a to zejména na poli osvěty veřejnosti a poslanců. Především jim je zapotřebí stále vysvětlovat problematiku duševního vlastnictví a principy jeho ochrany v mezinárodním právu. Populističtí politici totiž rádi staví strategii k nahnání politických bodů na tématu zrušení autorských poplatků v jakékoliv formě.

Zprávy z OSA 2018-2019 přináší to nejdůležitější z naší činnosti za poslední rok – s čím jsme se potýkali, několik důležitých čísel, podpořené projekty a další zajímavé informace.   

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální rozvolňovací opatření přijatá vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že s účinností od 18. 5.:

  • Zaměstnanci jsou Vám v kancelářích opět k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:00 hodin.
  • Obchodní schůzky a jednání s nositeli práv jsou možné v budově OSA po předchozí domluvě a za předpokladu dodržování doporučených hygienických opatření, mezi které stále patří povinnost nosit roušku, udržovat odstup od ostatních minimálně dva metry, při vstupu do budovy si nechat změřit teplotu a vydezinfikovat si ruce.
  • Pracovní doba zákaznické linky je opět Po-Čt: 8:00 – 17:00 hod., Pá: 8:00 – 16:00 hod.

Připravili jsme pro autory, nakladatele, i pro uživatele hudby přehled užitečných rad, které pomohou překonat aktuální situaci, viz Opatření AntiCovid-19.

Hudba je lék, který pomáháme šířit. Těšíme se na Vás.