SMS ČR zveřejnilo ceníky vypořádání autorských práv

SMS ČR zveřejnilo ceníky vypořádání autorských práv

Praha, 7. února 2020 – SMS ČR zveřejnilo parametry nové služby „Autorská práva jednoduše“. Jejím prostřednictvím nabízí členským obcím snadné (paušální) a finančně výhodnější vypořádání autorských práv vztahujících se k pořádání akcí s živou či reprodukovanou hudbou.

Součástí dohody s kolektivními správci jsou i licence za provozování obecního rozhlasu, televizního/rozhlasového přijímače v místní restauraci apod. Balíčky licencí navíc mohou obce použít i pro jimi zřizované příspěvkové organizace a neziskové spolky se sídlem na jejich území. Výhodou je také jednoduché plnění zákonných ohlašovacích povinností, které bude probíhat přes systém AGIS, který spravuje SMS ČR. „Naší snahou bylo dosáhnout zjednodušení a zlevnění vypořádání autorských práv pro obce a jejich organizace a tak usnadnit život starostům a podpořit kulturní a společenský život na venkově,“ vysvětlil Stanislav Polčák, předseda SMS ČR. 

Ceny za balíčky licencí se liší dle velikosti obce a počtu návštěvníků akce, kterou obec pořádá (do 300, respektive do 2000 návštěvníků). Například obec do pěti set obyvatel tak může získat balíček na pořádání sedmi malých akcí (do 300 návštěvníků) za 4 594 Kč. Pokud by chtěla pořádat více než sedm akcí ročně, může si přikoupit jednotlivé licence, a to už od 394 Kč (malá akce s reprodukovanou hudbou). 

Pro obce od 3001 do 5000 obyvatel je připravený balíček na pořádání až 25 menších akcí za 36 583 Kč. Pokud by taková obec chtěla pořádat i jednu akci pro až 2000 návštěvníků, může si pořídit balíček na 23 malých a 1 velkou akci za 39 830 Kč. „O rozšíření služby i pro obce od pěti do deseti tisíc obyvatel v současnosti jednáme,“ dodává S. Polčák. 

Úplný přehled licenčních balíčků a jejich jsou ke stažení zde.

Instrukce, jak mohou obce prostřednictvím autorskoprávního modulu systému AGIS balíčky využívat, obdrží starostové od SMS ČR. V případě, že balíček zakoupí do konce února, mohou licence z něj uplatnit i zpětně na akce konané již od 1. 1. 2020.

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci epidemie Koronaviru (COVID-19) a opatření přijatá vládou České republiky, OSA nebere vzniklou situaci na lehkou váhu. Chceme formou následujících opatření snížit riziko nákazy, ochránit zdraví našich zaměstnanců, abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům. Tímto Vás informujeme, že s účinností od 16.3. do odvolání

  • mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto i nadále Vám budou k dispozici na telefonech nebo emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání vícečlenných schůzek bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • se pracovní doba zákaznické linky upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hodin.

Děkujeme Vám za pochopení.