Novým předsedou dozorčí rady OSA byl zvolen Ivan Kurz
12. května 2021

Novým předsedou dozorčí rady OSA byl zvolen Ivan Kurz

Do čela dozorčí rady OSA - Ochranného svazu autorského pro práva k dílům hudebním, z. s. (OSA) byl zvolen skladatel prof. Ivan Kurz. Od 1. 5. 2021 nahrazuje ve funkci dosavadního předsedu Luboše Andršta.

Dozorčí rada na svém dubnovém zasedání zvolila na pozici předsedy dozorčí rady svého dosavadního člena prof. Ivana Kurze. Od 1. 5. 2021 nahrazuje ve funkci dosavadního předsedu Luboše Andršta, který ze zdravotních důvodů nemůže tuto činnost nadále vykonávat. Po jeho odchodu z dozorčí rady se novým členem stal Martin Kratochvíl.

„Pan Andršt je obrovsky respektovanou osobou mezi muzikanty i hudebními fanoušky. Nesmírně si ho vážím po lidské stránce a přeji mu brzké uzdravení. Volba dozorčí rady jednoznačně padla na pana prof. Kurze, úspěšného skladatele nejen v oblasti vážné, chcete-li klasické, hudby. Funkci předsedy dozorčí rady přebírá v nelehké době, kdy je celá hudební scéna těžce paralyzována epidemickou situací. Přeji mu hodně sil a věřím, že mu bude management OSA důstojnou oporou,“ uvedl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Luboš Andršt, český kytarista, skladatel a všestranný hudebník čerpající svou inspiraci především z oblasti blues a jazz, působil v orgánech OSA od roku 1990, funkci předsedy dozorčí rady vykonával v letech  2001 - 2003, poté od roku 2010 doposud. Nedávno vyšla jeho biografie „Ještě hraju ve stoje“, kterou napsal společně s Ondřejem Bezrem. Působil v celé řadě hudebních uskupení, mezi kterými nelze opomenout Luboš Andršt Group, Blues Band Luboše Andršta, Framus Five, Energit a další.

Ivan Kurz, je dlouholetým členem dozorčí rady a současně předsedou komise grantového programu Partnerství, který každoročně podporuje na dvě stovky hudebních projektů. Je jedním z významných představitelů současné skladatelské generace, do povědomí hudební veřejnosti se zapsal jako tvůrce hudby pódiové i jako přední autor hudby filmové a divadelní. Působí také jako profesor na katedře hudby HAMU.

 „Kandidaturu na post předsedy dozorčí rady OSA jsem po překonání osobních pochybností nakonec přijal. Učinil jsem tak v hluboké úctě k váženému kolegovi Luboši Andrštovi, který z vážných zdravotních důvodů nemůže k mé lítosti ve své funkci pokračovat. Svoji pozici vnímám jako zástupnou a doufám, že na valném shromáždění OSA v roce 2022, které bude volební, se Luboš Andršt bude moci mezi nás opět navrátit,“ uvedl ke svému zvolení Ivan Kurz.

Skladatel Martin Kratochvíl, jazzová legenda a vůdčí osobnost skupiny Jazz Q, se do dozorčí rady vrací jako její člen po dvouleté pauze.

 

Kontakt pro více informací:

Kateřina Růžičková
M: +420 604 149 974
E: katerina.ruzickova@osa.cz