Děkujeme Vám, Mistře!
3. října 2019

Děkujeme Vám, Mistře!

"Život přináší bohužel i velmi smutné zprávy. Pan Karel Gott byl ve svém žánru nejslavnějším zpěvákem v naší historii. Svým uměním rozdával radost a potěšení milionům lidí a s velkým úspěchem šířil hudební díla českých autorů i v zahraničí. V duchu tisknu ruku celé jeho rodině." Jiří Paulů, hudební nakladatel, člen dozorčí rady OSA.

Karel Gott byl zastupován OSA od roku 1985 a členem se stal v roce 1992. Jako autor nebo spoluautor hudby se podílel na 87 skladbách, které má v OSA zaregistrované. Například společně s Ladislavem Štaidlem složil hudbu písně "Dám dělovou ránu (Bum bum bum)" nebo "Ráno jedu dál". K písni "....a to mám rád" napsal hudbu sám, textem ji opatřil Zdeněk Rytíř.

Nejúspěšnější skladbou v zahraničí byla na Výročních cenách OSA za rok 2008 vyhlášená skladba Včelka Mája autorů Karla Svobody a Zdeňka Rytíře, kterou Karel Gott nazpíval i v různých jazykových mutacích. Další oceněnou písní z jeho repertoáru byla Lady Karneval, zapsaná do Zlatého fondu OSA v roce 2013. Tato slavná píseň z roku 1968 s hudbou Karla Svobody a textem Jiřího Štaidla se v průběhu let dočkala více než třiceti cizojazyčných verzí v podání desítek zpěváků. 

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální rozvolňovací opatření přijatá vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že s účinností od 18. 5.:

  • Zaměstnanci jsou Vám v kancelářích opět k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:00 hodin.
  • Obchodní schůzky a jednání s nositeli práv jsou možné v budově OSA po předchozí domluvě a za předpokladu dodržování doporučených hygienických opatření, mezi které stále patří povinnost nosit roušku, udržovat odstup od ostatních minimálně dva metry, při vstupu do budovy si nechat změřit teplotu a vydezinfikovat si ruce.
  • Pracovní doba zákaznické linky je opět Po-Čt: 8:00 – 17:00 hod., Pá: 8:00 – 16:00 hod.

Připravili jsme pro autory, nakladatele, i pro uživatele hudby přehled užitečných rad, které pomohou překonat aktuální situaci, viz Opatření AntiCovid-19.

Hudba je lék, který pomáháme šířit. Těšíme se na Vás.