Autoři přivítali výsledek jednání "trialogu" o směrnici EU o autorském právu
13. února 2019

Autoři přivítali výsledek jednání "trialogu" o směrnici EU o autorském právu

Včera večer (13. února 2019) bylo dosaženo dohody mezi Evropskou komisí, Parlamentem a Radou nad kompromisním zněním směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Je to velký krok k dosažení přijetí konečného znění směrnice Radou a Evropským Parlamentem.

Anders Lassen, prezident GESAC uvedl: "Směrnice je v našem odvětví dlouho očekávaná. Musíme ještě pečlivě posoudit znění konečného textu, ale jeho přijetí vysílá jasný signál technologickým gigantům, kteří dominují online trhu na úkor autorů, že musejí začít dodržovat autorská práva. Věříme, že členské státy a Evropský parlament nyní podpoří směrnici a bez dalších průtahů schválí tento historický průlom."

Véronique Desbrosses, generální ředitelka GESAC dodala: "Jsme vděčni, že evropští vyjednavači dosáhli dohody nad touto komplexní a citlivou legislativou. Navzdory tlaku technologických gigantů je text, ačkoliv je ještě třeba jej podrobně posoudit, velkým úspěchem pro autory. Umožní tvůrcům získat spravedlivou odměnu od velkých online platforem, které nyní využívají hodnot tvůrčího sektoru, aniž by tyto hodnoty tvůrcům nahrazovaly."

Další informace najdete na webech clanek13.org nebo ferjefer.cz.

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální rozvolňovací opatření přijatá vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že s účinností od 18. 5.:

  • Zaměstnanci jsou Vám v kancelářích opět k dispozici každý všední den od 9:00 do 16:00 hodin.
  • Obchodní schůzky a jednání s nositeli práv jsou možné v budově OSA po předchozí domluvě a za předpokladu dodržování doporučených hygienických opatření, mezi které stále patří povinnost nosit roušku, udržovat odstup od ostatních minimálně dva metry, při vstupu do budovy si nechat změřit teplotu a vydezinfikovat si ruce.
  • Pracovní doba zákaznické linky je opět Po-Čt: 8:00 – 17:00 hod., Pá: 8:00 – 16:00 hod.

Připravili jsme pro autory, nakladatele, i pro uživatele hudby přehled užitečných rad, které pomohou překonat aktuální situaci, viz Opatření AntiCovid-19.

Hudba je lék, který pomáháme šířit. Těšíme se na Vás.