Autoři přivítali výsledek jednání "trialogu" o směrnici EU o autorském právu

Autoři přivítali výsledek jednání "trialogu" o směrnici EU o autorském právu

Včera večer (13. února 2019) bylo dosaženo dohody mezi Evropskou komisí, Parlamentem a Radou nad kompromisním zněním směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Je to velký krok k dosažení přijetí konečného znění směrnice Radou a Evropským Parlamentem.

Anders Lassen, prezident GESAC uvedl: "Směrnice je v našem odvětví dlouho očekávaná. Musíme ještě pečlivě posoudit znění konečného textu, ale jeho přijetí vysílá jasný signál technologickým gigantům, kteří dominují online trhu na úkor autorů, že musejí začít dodržovat autorská práva. Věříme, že členské státy a Evropský parlament nyní podpoří směrnici a bez dalších průtahů schválí tento historický průlom."

Véronique Desbrosses, generální ředitelka GESAC dodala: "Jsme vděčni, že evropští vyjednavači dosáhli dohody nad touto komplexní a citlivou legislativou. Navzdory tlaku technologických gigantů je text, ačkoliv je ještě třeba jej podrobně posoudit, velkým úspěchem pro autory. Umožní tvůrcům získat spravedlivou odměnu od velkých online platforem, které nyní využívají hodnot tvůrčího sektoru, aniž by tyto hodnoty tvůrcům nahrazovaly."

Další informace najdete na webech clanek13.org nebo ferjefer.cz.

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies