Autoři mohou čerpat jednorázovou finanční výpomoc z Fondu podpory hudební tvorby
24. listopadu 2020

Autoři mohou čerpat jednorázovou finanční výpomoc z Fondu podpory hudební tvorby

OSA vyplatí stejně jako v jarních měsících jednorázovou finanční pomoc z Fondu podpory hudební tvorby skladatelům a textařům zasažených vládními opatřeními proti šíření koronaviru, zejména zákazem živých hudebních produkcí. Podpora je určena autorům hudebních děl, jejichž významnou část příjmů tvoří honoráře z koncertní činnosti.

Na tuto podporu dosáhnou autoři, kteří od OSA obdrželi alespoň v jednom z posledních tří let autorské odměny z koncertů v minimální výši 20 000 Kč za rok. Konkrétní částka podpory se bude pohybovat v rozmezí od 3 000 do 30 000 Kč. Každý autor, jemuž vznikne nárok na podporu, obdrží dopis s informací o výši podpory. 

Celkově je připraveno k výplatě 5,2 milionu korun. Finanční výpomoc má směřovat k autorům, kteří aktivně tvoří a hudba je jejich hlavní zdroj příjmů.

„Jsem rád, že jsme společně s dozorčí radou OSA našli další možnost, jak pomoci alespoň některým z autorské obce. Ctíme princip vzájemné solidarity, který je základním stavebním kamenem OSA již více než 100 let,“ dodává k rozhodnutí Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Všechny autory, kteří podmínky splňovali, jsme již kontaktovali s informacemi emailem.

V případě dotazů se autoři mohou obrátit na: autori@osa.cz nebo tel.: 220 315 226

 

 

Kontakt pro média:
Kateřina Růžičková
M: +420 604 149 974
E: katerina.ruzickova@osa.cz

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.