Zemřela úžasná žena, přední česká textařka Jiřina Fikejzová
2. září 2020

Zemřela úžasná žena, přední česká textařka Jiřina Fikejzová

Malý vůz, Dominiku, Řekni, kde ty kytky jsou, Markétka, Mama, To mám tak ráda, Můj ideál, Každý jednou velkou lásku potká nebo Massachusetts a jiné texty napsala Jiřina Fikejzová pro Juditu Čeřovskou, Hanu Hegerovou, Marii Rottrovou, Karla Gotta nebo Václava Neckáře a další známé české zpěvačky a zpěváky.

V roce 2013 byla na Výročních cenách OSA oceněna nejvyšším oceněním za přínos české hudbě Zlatou cenou OSA. V databázi skladeb OSA má registrováno 312 děl, u nichž je autorkou.

Jako malou vzpomínku přinášíme rozhovor, který vyšel v roce 2013 v magazínu nejen pro autory Autor in. Přečíst si ho můžete zde

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:00 hod., Pá 7:00 – 14:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.