Zemřel textař a písničkář Jan Vodňanský
11. března 2021

Zemřel textař a písničkář Jan Vodňanský

Textař, příležitostný skladatel, zpěvák, básník a spisovatel byl známý zejména z autorské spolupráce se skladatelem Petrem Skoumalem. K jejich nejslavnějším písním patří Mauglí, Ukolébavka pro hysterku, Horké letní odpoledne nebo Králíci pokusný. Koncem 60. let hráli velký a později zakazovaný hit Jak mi dupou králíci. Vrcholem jejich společné tvorby byla tři autorská představení pro Činoherní klub – S úsměvem idiota, S úsměvem Donkichota a Hurá na Bastilu. Jeho texty jsou plné osobitého absurdního a intelektuálního humoru.

Vodňanský psal i básničky pro děti a texty k filmovým písním – především Přijela k nám pouť nebo Jen ho nechte, ať se bojí. Jeho básničky se objevovaly v časopisech Sluníčko, Mateřídouška, Ohníček a Pionýr.

Za svou tvorbu byl oceněn u příležitosti 95. výročí OSA. Zastupován OSA byl od roku 1964. Za svou kariéru napsal 920 hudebních děl.

 

Hudebnímu světu bude chybět!

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.