Zemřel skladatel Ladislav Štaidl
31. ledna 2021

Zemřel skladatel Ladislav Štaidl

Ladislav Štaidl byl úspěšný hudebník, skladatel, textař, kapelník, dirigent, aranžér, který zároveň zpíval. Velmi úzce spolupracoval s Karlem Gottem. Dále psal pro Ivetu Bartošovou, Dalibora Jandu nebo Helenu Vondráčkovou. K jeho nejznámějším písním patří Kávu si osladím, Trezor, Málo mě zná, Dva roky prázdnin, Když láska schází, Mží ti do vlasů, Když zabloudíš, tak zavolej, nebo Ráno jedu dál.

Věnoval se také filmové a seriálové hudbě. Složil hudbu k cyklům Zkoušky z dospělosti, Chlapci a chlapi, Bylo nás šest, Malý pitaval z velkého města nebo Bambinot, k filmů Parta hic, Radost až do rána či Mladý muž a bílá velryba.

Svou kariéru začal se skupinou Crazy Boys, kterou založil společně s Miki Volkem, Ondřejem Suchým a Miroslavem Berkou. Pracoval pro divadlo Semafor a spolu s Karlem Gottem a bratrem Jiřím Štaidlem založili divadlo Apollo. 

Kromě toho, že pro Karla Gotta psal, vedl také Orchestr Ladislava Štaidla, kapelu, která známého zpěváka doprovázela. Orchestr získal pocty za více než sedm milionů prodaných desek.

V databázi OSA má registrováno 551 skladeb.

Vaše hudba bude stále s námi!

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.