Zemřel skladatel a textař David Stypka
10. ledna 2021

Zemřel skladatel a textař David Stypka

Český zpěvák, skladatel, textař a kytarista působil v kapele Bandjeez. Zemřel ve věku 41 let. Na české populární hudební scéně byl velmi oblíbený, a to nejen díky svému hudebnímu talentu, ale i svou lidskostí. Pro mnohé se stal velkým vzorem. Spolupracoval s řadou hudebních osobností např. zpěvačkami Ewou Farnou, Kateřinou Marií Tichou, kapelou Mirai. K jeho nejznámějším skladbám patří např. Dobré ráno milá, Vrány taky, Láska není, Jericho. Napsal celkem 50 písní.  Vydal 2 alba Čaruj a neboj., a EP Jericho. Kromě hudebních textů psal také básně.

Za svou krátkou hudební kariéru nasbíral spoustu ocenění. Byl držitelem Ceny Anděl v kategorii Sólový interpret roku 2017 a Skladba roku (Dobré ráno milá – duet s Ewou Farnou). Cenu Anděl získal i v roce 2016 jako Objev roku a nominaci v kategorii Album roku. V hudební anketě Žebřík si odnesl 1. místo v kategorii Objev roku v roce 2017, 2. místo za Skladbu roku a 3. místo jako Zpěvák roku.

David vystoupil na gala koncertě u příležitosti 100. výročí OSA (2019), kde zazpíval píseň Stříhali dohola malého chlapečka, kterou složil Vladimír Mišík a otextoval Josef Kainar.

 

Hudebnímu světu bude velmi chybět. Sbohem, Davide!

Upřímnou soustrast jeho rodině.

 

Foto: Martin Řezáč

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.