Zemřel hudební skladatel Vadim Petrov
8. prosince 2020

Zemřel hudební skladatel Vadim Petrov

Český hudební skladatel, klavírista a profesor hudební teorie a skladby na Pražské konzervatoři zkomponoval širokou škálu hudebních děl od poslechových i komorních skladeb, písní, šansonů i symfonických skladeb většího rozsahu. Jeho hudba zazněla také v pohádkách a večerníčcích (Krtkova dobrodružství, Krkonošské pohádky a další).

Za svou hudební dráhu získal řadu hudebních ocenění a je nositelem Zlaté a Platinové desky firmy SUPRAPHON. V roce 2014 v rámci oslav 95. výročí od založení OSA získal čestné uznání a v roce 2015 byl oceněn Zlatou cenou OSA za přínos české hudbě. Byl také dlouholetým předsedou správní rady Dilia (Divadelní, literární a audiovizuální agentura).

V databázi OSA má registrováno 1 079 skladeb. 

Českému hudebnímu světu bude chybět! Připomeňme si ho v krátkém videu z udílení Výročních cen OSA v roce 2015.

Děkujeme Vám, Vadime…

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.