Otevřený dopis ministra kultury ČR L. Zaorálka: COVID-19 kulturu na kolena nesrazí!
9. března 2021

Otevřený dopis ministra kultury ČR L. Zaorálka: COVID-19 kulturu na kolena nesrazí!

Ministr kultury ČR PhDr. Lubomír Zaorálek ve svém otevřeném dopisu, který adresoval všem umělcům, tvůrcům a dalším pracovníkům v odvětví kultury, shrnuje veškeré kroky ministerstva, jež měly za uplynulý rok podpořit kulturní a kreativní průmysl v České republice. Ten se vlivem šíření pandemie COVID-19 značně utlumil, a to vytváří v Evropské unii 5,3 % HDP.

Ministerstvo kultury se aktivně podílí na jednáních o Národním plánu obnovy, v jehož rámci požaduje několik miliard korun pro kulturní a kreativní odvětví. Pokud bude podpora schválena vládou a poté EU, první finanční prostředky budou k dispozici již tento rok.  Lubomír Zaorálek tedy vyzval všechny pracovníky v kultuře k trpělivosti.

Plné znění otevřeného dopisu si můžete přečíst zde.

Foto: archiv MK ČR

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.