Pomoc hudebníkům z Ukrajiny

Vše o pomoci autorům a jejich rodinným příslušníkům. Informace pro Ukrajince, jak o finanční pomoc jednoduše požádat a jak můžete přispět i Vy.

Допомога для музикантів з України

Усе про збір коштів, який ми організували спеціально для авторів та членів їхніх сімей, а також інформація про те, як легко подати заяву про надання грошової допомоги.

x
Otevřený dopis ministra kultury ČR L. Zaorálka: COVID-19 kulturu na kolena nesrazí!
9. března 2021

Otevřený dopis ministra kultury ČR L. Zaorálka: COVID-19 kulturu na kolena nesrazí!

Ministr kultury ČR PhDr. Lubomír Zaorálek ve svém otevřeném dopisu, který adresoval všem umělcům, tvůrcům a dalším pracovníkům v odvětví kultury, shrnuje veškeré kroky ministerstva, jež měly za uplynulý rok podpořit kulturní a kreativní průmysl v České republice. Ten se vlivem šíření pandemie COVID-19 značně utlumil, a to vytváří v Evropské unii 5,3 % HDP.

Ministerstvo kultury se aktivně podílí na jednáních o Národním plánu obnovy, v jehož rámci požaduje několik miliard korun pro kulturní a kreativní odvětví. Pokud bude podpora schválena vládou a poté EU, první finanční prostředky budou k dispozici již tento rok.  Lubomír Zaorálek tedy vyzval všechny pracovníky v kultuře k trpělivosti.

Plné znění otevřeného dopisu si můžete přečíst zde.

Foto: archiv MK ČR