Hudební svět opustila Hana Zagorová
26. srpna 2022

Hudební svět opustila Hana Zagorová

Když dnes obletěla Českou republiku smutná zpráva o úmrtí generacemi oblíbené zpěvačky Hany Zagorové, zřejmě většina z nás si hned vybavila její nejznámější písně, jejichž byla interpretkou – výčet by byl dlouhý, ale uveďme alespoň nezapomenutelné Můj čas, Duhová víla, Je naprosto nezbytné, Asi asi nebo Bludička Julie.

Málokdo ale ví, že Hana Zagorová byla i autorkou či spoluautorkou textů mnohých písní, například Bílá a Já slyšel o ráji, které obě napsala pro Karla Gotta, Jen tak se ohlédnout pro Evu Pilarovou, Za to může déšť pro Stanislava Hložka, a svých vlastních například Už nejsi můj milý, Myslím na lásku, Neříkej nic, Už nemám křídla tvá.

Spolupracovala s celou řadou známých osobností české hudební scény od Michala Prokopa, Petra Rezka, Karla Vágnera, Karla Svobodu, Václava Koptu, Petra Kotvalda a Stanislava Hložka až po současnou mladou a střední generaci Ondřejem Brzobohatým, Janem Bendíkem, Mardim, Radůzou a dalšími.

Hudebnímu světu bude velmi chybět nejen její nezaměnitelný, něžný hlas, ale také milá a přátelská povaha i úsměvy, kterými vždy oplývala.

 

Čest její památce!

Foto: Anna Kovačič