Česká obec hudební se pouští do boje za záchranu hudební branže
26. října 2020

Česká obec hudební se pouští do boje za záchranu hudební branže

OSA byl od počátku součástí iniciativy Za živou hudbu, která se nakonec začátkem října transformovala do uskupení nesoucí název Česká obec hudební (ČOH). Zakládajícími organizacemi se staly Asociace dramaturgů v audiovizi (ADA), Asociace nezávislé hudby (ANH), FESTAS, Music Managers Forum CZ (MMF), Svaz autorů a interpretů (SAI), přidruženým členem se stala firma T Servis. Přítomni jejího ustanovení byli také zástupci BACH (Brněnská asociace klubové scény), INTERGRAM, Platformy českých nezávislých vydavatelů zvukových záznamů a SoundCzech.

ČOH se začala formovat již na jaře tohoto roku v důsledku protiepidemických opatření souvisejících s šířením onemocnění Covid-19. Její hlavní činností je hájit zájmy celého hudebního sektoru napříč žánry i profesemi, tedy od hudebních autorů a interpretů, přes manažery, odborné technické profese, kluby, stálé hudební scény až po organizátory velkých hudebních festivalů. 

Aktuální situace je velmi závažná, proto je nyní hlavní těžiště práce ČOH ve stále probíhajících jednáních se zástupci ministerstev, s vládními i opozičními politiky o finančních kompenzacích, o nastavení jasných hygienických pravidel pro pořádání kulturních akcí a výhledech na příští rok. Jsou tak seznamováni s konkrétními čísly a kroky, které jsou potřebné pro udržení a rozvoj hudebního sektoru.

„Platforma, která by sdružovala celou českou hudební scénu, zde citelně chyběla. Bylo to znát na začátku pandemické krize, kdy bylo nezbytné dát dohromady čísla za hudební sektor, která by názorně popsala fatální dopady na všechny subjekty, které se živí hudebními produkcemi. To se nakonec podařilo díky intenzivní práci lidí okolo iniciativy Za živou hudbu. OSA bude i nadále poskytovat veškerou potřebnou součinnost s cílem zabezpečit pro hudební autory maximální možnou podporu ze strany státu. A samozřejmě blahopřeji Jakubu Novému, který dostal důvěru předsedat ČOH,“ říká Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

ČOH spolupracuje a koordinuje své aktivity také s #WeMakeEvents, divadelní asociací ITI a dalšími subjekty. Do budoucna se zaměří na koncepční podporu hudebního sektoru napříč žánry a profesemi. 

Veškeré novinky a informace můžete sledovat na webových stránkách www.zazivouhudbu.cz nebo facebookovém profilu Za živou hudbu, které ČOH provozuje.

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívání cookies. Pro bližší informace klikněte na odkaz níže.
Pravidla cookies
COVID-19: Důležité sdělení!

Vážení autoři, vážení obchodní přátelé,

s ohledem na aktuální situaci a protiepidemická opatření přijímaná vládou České republiky bychom Vás rádi informovali, že formou následujících opatření chceme snížit riziko nákazy a ochránit zdraví našich zaměstnanců. Abychom dokázali i nadále poskytovat služby našim autorům a obchodním partnerům, s účinností od 19. 10. 2020:

  • Mají naši zaměstnanci možnost pracovat z domova, přesto Vám budou i nadále k dispozici na telefonech a emailu. Provoz kanceláří tak bude značně omezen.
  • Jsou zrušeny veškeré obchodní schůzky v budově OSA. Konání jednání bude probíhat pouze prostřednictvím konferenčních hovorů.
  • Pracovní doba Zákaznické linky, tel.: 220 315 000, se upravuje na Po-Pá: 8:00 – 16:00 hod.
  • Pracovní doba Recepce, tel.: 220 315 111, se upravuje na Po-Čt: 7:00 – 15:30 hod., Pá 7:00 – 15:00 hod.

Děkujeme Vám za pochopení.