Cenu za nejlepší jazzovou skladbu získala Kristina Barta


Ochranný svaz autorský (OSA) podporuje mladé autory a již 7. rokem vyhlašuje ve spolupráci s Bohemia Jazz Fest soutěž o nejlepší jazzovou skladbu mladého autora do 35 let. V letošním roce byla udělena tato cena Kristine Barta za skladbu Find Peace of Mind. V rámci festivalového večera na Staroměstském náměstí 11. července 2016 zástupci OSA předali výherkyni šek v hodnotě 30 000 Kč a poté skladbu Kristina Barta v doprovodu své kapely zahrála živě.


Praha 9. června 2016 - V porotě soutěže usedl předseda Bohemia Jazz Fest Rudy Linka, jazzman a skladatel Martin Kratochvíl za OSA a loňský vítěz soutěže mladý autor Augustin Bernard.

"Jsem rád, že se nám ve spolupráci s Bohemia Jazz Fest podařilo rozběhnout talentovou soutěž, která běží již 7. rokem. Poprvé se vítězem stává mladá a velmi talentovaná slečna. Podpora tvůrčí činnosti českých autorů je pro OSA jedním z nejdůležitějších poslání," komentuje Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

 

barta

 

Kristina Barta -  vlastním jménem Kristýna Bártová, je česká jazzová klavíristka, skladatelka a hudební pedagožka. V letech 2007 - 2012 studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka hru na klavír a kompozici u Jiřího Růžičky a Milana Svobody. Následně pak klavír na Hudební a taneční fakultě Akademie muzických umění u profesora Karla Růžičky. Sama už působí jako pedagožka na ZUŠ v Ratibořské ulici v Praze. Vystupuje sólově, spolu se svou sestrou, jazzovou zpěvačkou Martinou Bártovou a participuje na různých projektech. Na jaře roku 2010 založila vlastní hudební formaci Kikina b. Skupina se žánrově pohybuje mezi groovem, elektro a jazzem a zaměřuje se především na vlastní tvorbu. Repertoár tvoří zejména skladby Kristýny Bártové. Počátkem roku 2012 vydala skupina své debutové EP Dirty Sanchez, jehož křest se odehrál v prostorách pražského klubu Jazz Dock. V květnu 2012 se s úspěchem zúčastnila jazzového festivalu na Parukářce, kde podala více než pozoruhodný výkon. V roce 2015 vystoupila na Bohemia Jazz Festu a získala cenu  JazzPrix.

YouTube web design by Link* ©2011