TISKOVÁ ZPRÁVA

OSA rozšiřuje portfolio online služeb o Spotify

 

Praha, 12. prosince 2013 - Jeden z největších mezinárodních hráčů mezi hudebními streamingovými službami - Spotify uzavřel licenční smlouvu s Ochranným svazem autorským a právě spouští své hudební služby na českém trhu. Příchodem Spotify tak na našem trhu působí již všechny významné online hudební služby, které také spolupracovali s OSA na vyjednávání licenčních podmínek pro legální zpřístupnění svých služeb. Kromě českého MusicJetu jde i o služby Hudba Google Play, iTunes, Rdio, Deezer, Rara a 7digital.

 

"Spotify výrazně napomohl popularizaci streamingových služeb ve světě. Jsem proto rád, že tato služba bude konečně přístupná i českým fanouškům hudby a že i česká hudební scéna si zde v online prostředí najde své nezastupitelné místo," říká Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

"Spotify nabízí vše, co byste mohli od hudební služby tohoto druhu chtít. Je zdarma, rychlá, jednoduchá a navíc zní fantasticky. Vyzkoušíte ji jednou a ihned si ji zamilujete," říká Przemek Pluta, CEE Business Manager ve Spotify.

 

Spotify aktivně užívá přes 24 milionů posluchačů, z toho je kolem 6 milionů předplatitelů. Kromě kompletního mezinárodního katalogu obsahuje také významnou část českého repertoáru. Uživatelé tak mohou ode dneška využít neomezeného přístupu k více než 20 milionům skladeb a hudebních alb.

 

Popularita hudebních streamingových služeb mezi uživateli se za poslední roky promítla také do inkasa autorských odměn, kdy v tomto segmentu zaznamenáváme meziroční nárůst. V roce 2011 dosáhlo inkaso za užití hudby na internetu 6 462 000 Kč, v roce 2012 jsme pro naše autory a ostatní nositele práv vybrali 8 805 000 Kč. "Pokud jde o autorské odměny za užití hudby na internetu, očekáváme za rok 2013 v porovnání s předchozím rokem značný nárůst. Odhad činí více než 13 milionů korun," dodává k tomu Roman Strejček. Pro naše zastupované autory včetně zahraničních nositelů práv, jejichž hudba je užita na internetu, znamená uzavření licenční smlouvy s internetovým poskytovatelem Spotify velký přínos, stejně jako je tomu v případě ostatních licenčních partnerů OSA působících na Českém internetovém trhu.

 

Více na www.spotify.com

 

Oddělení komunikace OSA

 

O nás

MOTTO OSA Tvoříme hudbu pro vás

 

HODNOTY OSA Společenství. Jsme profesním sdružením skladatelů, textařů a hudebních nakladatelů.

Tradice. Jsme tu pro vás již od roku 1919.

Hudba. Sdílíme pocity skrze (náš) univerzální jazyk.

Dostupnost. Činíme hudební svět dostupný z jednoho místa.

Otevřenost. Prosazujeme transparentní přístup k autorům a veřejnosti.

 

YouTube web design by Link* ©2011