Tisková zpráva

 

Praha 7. června 2013

 

 

Novým prezidentem mezinárodní konfederace autorů a skladatelů (CISAC), jejímž členem je i Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním (OSA), byl včera zvolen francouzský hudební skladatel, textař a producent Jean Michel Jarre.

Jean-Michel Jarre: "Za jeden ze svých úkolů považuji, aby veřejnost začala vnímat autorské organizace jako společnosti nás autorů a ne pouze zkratky názvů organizací. Je nutné, aby veřejnost a politici pochopili, co tyto organizace pro autory dělají a jak životně důležité jsou pro práci autorů."

 

Jean Michel Jarre

 

Jean-Michel Jarre má na svém kontě přes 20 studiových alb a necelou desítku živých záznamů. Kromě toho se věnuje i filmové tvorbě. Především komponuje v rodné Francii.

 

Jean Michel Jarre je také považován za průkopníka elektronické hudby, kterou dovedl v 70. a 80. letech na vrchol popularity a do dnešních dob prodal více než 60milionů alb po celém světě.

 

Do své funkce nastupuje po Robinu Gibbovi (Bee Gees), který zemřel v květnu 2012.

 

Roman Strejček: "Pro autorskou obec je nesmírně důležité, že do čela mezinárodní organizace autorů byla po zesnulém Robinu Gibbovi zvolena další velká hudební osobnost. Jean-Michel Jarre se prezentuje jako velký bojovníky za práva autorů a za existenci autorských organizací. Sounáležitost autorů s autorskými organizacemi je v dnešní době více než důležitá. Pevně věřím, že entusiasmus Jeana-Michela pracovat na pozitivním obrazu kolektivní správy přispěje k ještě silnější angažovanosti autorů, kterým není lhostejné, jak jejich autorskou tvorbu vnímá veřejnost a politická reprezentace."

YouTube web design by Link* ©2011