3. ročník soutěže Nejlepší jazzová skladba

 

Jste skladatel/skladatelka jazzové hudby?

Jste mladší 35 let?

Máte hudební kapelu, která zahraje vaše autorské dílo?

 

OSA opět pořádá ve spolupráci s Bohemia Jazz Fest soutěž o nejlepší jazzovou skladbu mladého autora do 35 let. Vítěznou skladbu si zahraje autor se svou kapelou na pražském koncertě Bohemia JazzFest 2012. O vítězné skladbě rozhodnou zástupci Bohemia Jazz Fest a OSA. Autor skladby obdrží od OSA 30.000,- Kč

 

Svou skladbu a notovou partituru posílejte do 15. května 2012 na e-mail: komunikace@osa.cz a do předmětu uveďte - JAZZOVÁ SKLADBA 2012.

 

Soutěž je určena pouze pro zastupované autory OSA. Každý autor smí soutěžit pouze s jednou skladbou.

 

Soutěž o Nejlepší jazzovou skladbu proběhla již dvakrát a pokaždé velmi úspěšně. Vítězem prvního ročníku se stal skladatel Martin Brunner se svou skladbou Behind the Clouds, který svou skladbu prezentoval před diváky Bohemia Jazz Festu na Staroměstském náměstí a stejně tomu bylo tak i v minulém roce, kdy zvítězil skladatel Petr Beneš se skladbou Waiting for Art. Rozvor s jednotlivým autorem jsme přinesli vždy v letním čísle Autor in.

 

Bohemia Jazz Fest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí, jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí.

 

Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České Republice. V roce 2010 festival přilákal více než 70.000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi, s významným ekonomickým dopadem.

 

Na všech "open-air " koncertech hrají světoví hudebníci na velkolepých, středověkých náměstích. Všechny koncerty jsou zdarma.

 

Bohemia Jazz Fest se stal více než jen další hudební festival. Je to letní rituál, kde se scházejí jazzoví fanoušci z celé střední Evropy v České Republice, aby slyšeli a viděli ty největší světové jazzové interprety.

 

Část textu převzata z: www.bohemiajazzfestival.cz

YouTube web design by Link* ©2011