Karel Mareš (* 2. srpna 1927, Mladá Boleslav - 14. listopadu 2011, Praha) byl český hudební skladatel, hudební aranžér, scenárista, divadelní a televizní režisér, klavírista, korepetitor, písňový textař, příležitostný herec, divadelní organizátor a manažer. Jeho jméno je spojeno s uměleckým počátky celé řady známých uměleckých souborů i jednotlivců, mimo jiné např. se skupinou Olympic, dále pak s Divadlem Semafor, Evou Olmerovou, Yvonne Přenosilovou či Karlem Gottem a mnoha dalšími hvězdami z někdejšího Semaforu. Jednalo se tehdy o nenápadného mladého muže stojícího v pozadí, jenž měl, stejně tak jako autorská dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr, značný vliv na celkový vývoj československé populární hudby na počátku 60. let 20. století.

Jednalo se o známého a úspěšného autora filmové, televizní a scénické hudby. Hudbu složil asi ke 40 českým filmům a v několika českých hraných filmech si zahrál i drobné či epizodní herecké role.

Karel Mareš je OSA zastupován od roku 1962. Nahlášeno má téměř 400 děl, u nichž je autorem, či spoluautorem. V roce 2009 byl Karel Mareš dozorčí radou oceněn za přínos české hudbě u příležitosti 90-ti let OSA.

 

karel mares

 

Část textu převzata z http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Mare%C5%A1

YouTube web design by Link* ©2011