Tisková zpráva OSA - 3. října 2011

V České republice byl spuštěn iTunes Store

Ve čtvrtečních dopoledních hodinách byl pro občany České republiky spuštěn celosvětový obchod s digitální hudbou iTunes Store, který provozuje společnost Apple.

Ochranný svaz autorský (OSA) uvítal možnost stát u zrodu myšlenky spuštění služby iTunes Store pro Českou republiku a před několika měsíci vstoupil se společností Apple v jednání. OSA se dlouhodobě snaží zajistit uživatelům z České republiky legální a zejména morálně korektní možnost pořizovat si hudební díla. Uživatel tak prostřednictvím iTunes Store získá kvalitní nahrávku a zároveň podpoří svého oblíbeného autora.

"Jsme velmi rádi, že na český trh vstoupila služba, jakou je obchod iTunes. Je to velký svátek nejen pro fanoušky značky Apple, ale pro celou hudební komunitu v České republice. Jednání o podmínkách se společností Apple proběhla velmi rychle, a jsem rád, že jsme byli schopni nabídnout takové podmínky, za kterých může být obchod iTunes na našem území provozován", komentuje situaci Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

"Věříme, že tento hudební obchod přinese možnost na straně jedné všem uživatelům jednoduše a legálně si pořizovat hudbu, a na straně druhé hlavně domácím autorům a interpretům šířit své nahrávky českému publiku účinným distribučním kanálem", dodává Karel Fořt, vedoucí oddělení vysílání a online médií.

iTunes

 

 

YouTube web design by Link* ©2011