Praha, multikulturní zařízení La Fabrika 10. 6. 2008.
OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o.s. ocenil nejúspěšnější skladatele populární a vážné hudby, textaře a nakladatele. Držitelem nejvyššího ocenění Zlaté ceny OSA za přínos české hudbě se stal textař a básník Pavel Vrba, který získal sochu Jezerní panna od sochaře Olbrama Zoubka. Do Zlatého fondu OSA byli in memoriam zapsáni jeden z nejtalentovanějších textařů Jiří Štaidl a významný tvůrce komorní a symfonické hudby Miroslav Kabeláč.Z rádií a televizí jsme v uplynulém roce nejčastěji slyšeli skladbu Touha autora Daniela Landy, která zvítězila v kategorii nejčastěji reprodukovaná skladba. Tato skladba zároveň získala ocenění v kategorii nejprodávanější vyzváněcí melodie. Do mobilních telefonů byla stažena celkem 68 748 krát.

Václav Bláha se stal nejúspěšnějším skladatelem populární hudby. Jeho skladby mu přinesly prvenství i v kategorii nejúspěšnější textař roku 2007.

Nejčastěji živě hranou vážnou skladbou se stal Song for David Štěpána Raka. Skladatel vážné hudby Luboš Sluka byl oceněn jak v kategorii nejúspěšnější skladatel vážné hudby tak v kategorii nejčastěji reprodukovaná vážná skladba za skladbu Sun set suite for string quartet.

Nejúspěšnějšími mladými autory do třiceti let se stali textař a skladatel Radoslav Banga a skladatel vážné hudby Slavomír Hořínka. Oba vyznamenaní autoři obdrželi kromě skleněné plastiky od OSA i peněžitý šek na 50 000 korun.

Nejhranějšími zahraničními skladbami roku 2007 vyhlásila OSA U and ur hand a vážnou skladbu Krzesany polského skladatele Wojciecha Kilara. Nejúspěšnějším nakladatelem se stalo EMI Music Publishing ČR.

Večerem provázel moderátor Aleš Cibulka. Slavností ceremoniál byl oživen vystoupením kapely Precedens, Bůhví, vokální skupiny 4TET, souborem bicích nástrojů složeným převážně z profesorů
a studentů HAMU. Překvapením večera bylo vystoupení Karla Gotta, kterého doprovázel klavírista Pavel Větrovec.

3. ročník Výročních cen OSA za rok 2007 se konal pod záštitou Ministerstva kultury ČR. Mediálními partnery slavnostního udílení pro tento rok byli televize Óčko, Český rozhlas 2 - Praha, rádio Impuls, hudební časopis HIS VOICE a FILTER. Dalším partnerem akce byla společnost Bohemia piano, která pro tento večer zapůjčila klavír.

YouTube web design by Link* ©2011