skladatelé

+Luboš Andršt

 

X

Střední průmyslová škola strojnická.

 

Skladatel populární hudby a kytarista. Zaměření: Rock, Jazz, Rhythm and Blues.

Skupiny: Framus Five; Jazz Q, Energit, Stivín and co.; Duo Andršt - Viklický; Luboš Andršt Blues Band; Krátké spojení; Marta Kubišová; Prokop, Andršt, Hrubý Unplugged; 3 Guitars; Luboš Andršt Group.

 

Zahraničí: turné a koncerty ve 23 zemích světa včetně USA a Japonska. Vystoupil s osobnostmi jako Dana Gilespie, M. Varga, Tadeusz Nalepa, Paul Jones,Katie Webster, B.B.King.

 

Vzdělávání: lektor hudebních seminářů (LJD Karla Velebného), autor vzdělávacího pořadu ČT Kytarová klinika. 1994-1998 vedl Kurzy jazzové hudby na Konzervatoři v Praze. Publikace - Jazz Rock Blues Supraphon 1988 / Muzikus 1995

 

Tvorba: převážně instrumentální, písně pro iterprety - M. Prokop, P. Lipa, M. Kubišová a zpěváky jeho Blues bandu. Spolupráce s textaři - P. Kopta, O. Hejma, Z. Rytíř, J. Burian, P. Šrut.

 

Nahrávky: 42 LP / CD, z toho se na 25 podílí autorsky - cca 90 skladeb.

 

OSA zastupovaný od r. 1976, člen od r. 1992. V roce 1990 byl jako kandidát Stávkového výboru hudebníků zvolen do Výboru OSA. Od roku 1998-2002 předsedou Výboru / DR. V roce 2007 opět zvolen do dozorčí rady. Ve volbách roku 2010 obhájil členství v DR a byl zvolen jejím předsedou.

 

www.lubosandrst.cz

+Jan Hála

 

+Martin Kratochvíl

 

+Ivan Kurz

 

X

Představitel střední skladatelské generace se do povědomí hudební veřejnosti zapsal jako tvůrce hudby pódiové i jako přední autor hudby filmové a divadelní. Uznání si Kurzova tvorba získala nejen díky své profesionální technické kvalitě, ale především hloubkou a opravdovostí svého sdělení. V jeho hudební řeči dominuje ideál postmoderny, zobrazující se v syntéze kompozičních prostředků. Skladbu studoval na hudební fakultě AMU ve třídě Emila Hlobila.

Od roku 1977 na hudební fakultě AMU působí pedagogicky, v současné době jako profesor skladby. Z jeho díla připomeňme: II. sonáta pro housle a klavír Chvalopění, smyčcové kvartety Notokruh, Šípkové růže a Slyším zpívat anděly, symfonické obrazy Nakloněná rovina, Vzlínání, Podobenství, Bláznovská zvěst. K Tobě jdu, Zahrada života a Duše živá; cyklus 4 oratorií Na konci časů, operu Večerní shromáždění, z vokálních děl dále Missa Bohemica - pro dětský sbor a komorní orchestr, a další. Do obecného povědomí nejširší veřejnosti vstoupila jeho invenčně nápaditá filmová hudba k televizním seriálům Panoptikum Města pražského a Četnické humoresky.

+Lukáš Matoušek

 

+Michal Prokop

 

textaři

+Eduard Krečmar

 

X

Po maturitě v roce 1959 byl spoluzakladatelem jedné z prvních rock'n'rollových skupin Sputnici, kde psal texty a zpíval. Studia na VŠE nedokončil. Pokračoval v práci textaře a libretisty. Společně s Pavlem Vrbou napsal recitál Listy důvěrné pro Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou a Václava Neckáře (Rokoko). Spolupracoval se zpěváky Karlem Gottem, Petrem Novákem, Miki Volkem aj.

Se skladateli - např. Karel Svoboda, Angelo Michajlov, Ladislav Štaidl. Psal texty pro bigbítové skupiny, např. Olympic. Nejznámější texty: Boty proti lásce, Šťastná ústa, Malinká, Jen se hádej a další. Nejznámější inscenací v TV je Zlatovláska, pro niž napsal písně s Angelo Michajlovem (1973).

Z divadelních inscenací např. Babylonská věž ve SD v Brně (neuveden jménem, měl zákaz publikovat), písně spolu s Václavem Zahradníkem. Věnuje se tvorbě pro děti, nejvíce na zvukových nahrávkách se skladatelem Zdeňkem Bartákem, ve filmovém dabingu připravuje české texty ke kresleným filmům, např. Lví král. Vrátil se ke své lásce - k divadlu - nejdříve v úspěšném muzikálu R. Dubského Kocour v botách, kde k jeho textům složil hudbu Jan Neckář. Pro HD Karlín napsal nejdříve texty do "swing musicalu" Zasněžená romance a dále do jeho pokračování Sny z Nového Yorku; přebásnil texty do muzikálu Klec bláznů a Viktor - Viktorie. Připravil spolu se Zdeňkem Bartákem písně do muzikálu Václava Matějky Faustina. Přebásnil texty do muzikálu Pomáda. Učí tvorbu textů na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

+Jan Krůta

 

+Michael Prostějovský

 

X

Textař, libretista, rozhlasový novinář a producent.

Jako autor napsal v 60. a 70. letech 400 písňových textů pro přední české interprety (Nářek převozníka, Šípková Růženka, Řekněte, odkud vás znám, Do re mi la, Podej mi ruku a projdem Václavák, Agáta). V gramofonové firmě Supraphon pracoval jako šéf dramaturgie a produkce. Studoval divadelní a filmovouvědu a po svém odchodu do Německa počátkem 80. let měl možnost důkladně poznat světové muzikálové produkce. Osmnáct let pracoval jako redaktor německých rozhlasových stanic Deutschlandfunk a Deutsche Welle. Od počátku 90. let je jedním z těch, kteří budují moderní muzikálovou scénu v Praze. Je především autorem českých libret muzikálů Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a Evita (2009) a přebásnil verše angloamerického básníka T. S. Eliota pro české uvedení muzikálu Cats stejného skladatele. Napsal texty k pohádkovému titulu Popelka. Pro projekt muzikálové adaptace opery Antonína Dvořáka Rusalka-Muzikál přepracoval nejen libreto, nýbrž byl rovněž spoluproducentem a uměleckým šéfem pražské inscenace. Dále přebásnil libreto klasického amerického muzikálu Richarda Rodgerse a Oskara Hammersteina II. Carousel (Kolotoč) a Kalmánovu operetu-muzikál Vévodkyně z Chicaga.

Od roku 1990 pravidelně vysílá na vlnách Českého rozhlasu Muzikál expres - pořad aktualit a zajímavostí ze světa hudebního divadla a filmu. V roce 2008 vyšla jeho stejnojmenná encyklopedie světového muzikálu. Od roku 2006 vyučuje historii a současnost světového muzikálu na katedře divadelní vědy Filosofické fakulty University Karlovy a školí na toto téma i na jiných fakultách. Řadu let se účastní muzikálových symposií v zahraničí a udržuje kontakty s řadou současných zahraničních muzikálových tvůrců, teoretiků i produkcí.

V minulém volebním období byl náhradníkem dozorčí rady OSA a pracoval v Rozúčtovací komisi a Redakční radě periodika autor in. Trvale dodnes žije mezi Prahou a Kolínem nad Rýnem.

nakladatelé

+Zdeněk Nedvěd

 

+Jiřina Petrová

 

X

Kariéra v hudebních nakladatelstvích:
1995-1997 PolyGram Music Publishing s.r.o. - Publishing Manager

1997-2004 Universal Music Publishing s.r.o. - Publishing Manager

2004-nyní Schubert Music Publishing s.r.o. - Managing Director

2004-nyní Warner/Chappell Music s.r.o. CZ - Managing Director

Práce komisích OSA:
2004-2007 člen komise pro vztahy s členy a pořadateli

2007-2010 člen/předseda Rozúčtovací komise

Ostatní:
1998-nyní tajemník Svazu českých hudebních nakladatelů

r. 2000 spoluzakladatel Východoevropské konference hudebních nakladatelů

+Jiří Paulů

 

(za ProVox Music Publishing s.r.o.)

X

Je absolventem obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. V oblasti obchodu s hudebními nahrávkami a nakladatelskými právy pracuje 35 let. Ve své dlouhé praxi se věnoval zejména uzavírání produkčních a licenčních smluv k hudebním nahrávkám se zahraničními gramofonovými a filmovými společnostmi a nakladatelských smluv k titulům českých a zahraničních autorů. V roce 1996 založil společně s Karlem Svobodou české nezávislé hudební nakladatelství Provox music publishing s.r.o.

Nakladatelství zastupuje zejména hudební tvorbu předních českých autorů a textařů doma i v zahraničí, ale i zahraniční autory v České republice.
Nakladatelství, kromě jiných projektů, v poslední době úspěšně uzavřelo licenční smlouvy na Provozování původního českého muzikálu Dracula v Jižní Koreji, na Slovensku, v Belgii, Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rusku a v SRN.

Zasloužil se výrazně i o uvedení dalších českých muzikálů v Jižní Koreji.

+Jolana Zemanová

 

(za Universal Music Publishing, s.r.o.)

X

1998-2001 zaměstnána v oddělení zahraniční dokumentace OSA

2002-2007 zaměstnána v BMG Music Publishing na pozici Publishing Manager

Od roku 2007 na pozici ředitelky a jednatelky Universal Music Publishing s.r.o.

náhradníci

+A-TEMPO VERLAG spol. s r.o. – Petr Bělohlávek

 

+Roman Cejnar

 

+Český rozhlas – Radim Kolek

 

+Václav Ševčík

 


 
YouTube web design by Link* ©2011